Tehát ott hagytam abba, hogy a New Kids on the Block 1995-ben végleg feloszlott, azonban ekkor már a lányok többsége nem is értük élt-halt, hisz 1992-ben robbant a bomba a Take That személyében.
Take That
Mindig is szerettem a posztereket, főleg a szobám falán, ajtón és a szekrényen. 1993-ban vettem meg életem első Bravo újságát, ha jól emlékszem 73 Ft-ért, amiben az óriásposzteren egy akkor számomra ismeretlen banda szerepelt. Öt fiú volt rajta, nagyon helyesek voltak, így azonnal ki is raktam a szobám ajtajára. (Ez volt az első poszter, amiket követett a többi, a végén csak a plafonon nem volt.) Sokáig azt sem tudtam kik ők, hisz nem beszéltem angolul, így nekem ők csak a takethat (ejtsd ahogy írom) voltak. Kérdeztem idősebb unokatestvéreimet, hogy kell ejteni, dehát ők sem beszéltek angolul, így egy véletlen folytán derült ki, méghozzá a (H)Angolka című műsorból, hogy ők bizony a "tékdet". Aztán végül is nem lettem Take That rajongó, még Mark Owen-be se lettem szerelmes, pedig akkoriban egy ominózus Mark Owen posztertől valaki (legalábbis a Bravo Szex, szerelem, gyengédség rovatában ez volt olvasható) még teherbe is esett!!! Hát én inkább a Nick Carter (poszter)-től szerettem volna gyereket, dehát ez valamilyen okból kifolyólag nem jött össze. Pedig ha lenne tőle 1-2 szöszi kisfiam, akkor már rég a showbusiness kemény, de jövedelmező világában sztárok lennének, a maminak meg dőlne a lé :)))... Na de vissza a valóságba, vagyis inkább a '90-es évek elejére, és jöjjön egy kis Take That történelem.
A bandát tulajdonképpen még 1989-ben a később sokat emlegetett Nigel Martin-Smith találta ki (vagyis a New Kids mintájára Angliában is létre kívánt hozni egy fiúbandát). A Take That szintén 5 fiúból állt, mint a new kids-esek, név szerint Mark Owen, Robbie Williams, Gary Barlow, Howard Donald és Jason Orange alkották az együttest. Angolok lévén első sikereiket a szigetországban érték el, Promises című számuk 1991 végén felkerült a brit slágerlistára, mint ahogy az It only takes a minute és az A million love songs is. 1992 aztán elhozta számukra a nagy áttörést, hisz I found heaven című daluk, már a német slágerlistára is felkerült. (Ekkoriban aki be akart törni a piacra először Németországban kellett lemezt piacra dobnia, mint ahogy tette később a BSB, vagy az 'N Sync). Ebben az évben jelent meg a banda első nagylemeze is Take That & Party címmel, melyről a Could it be magic és a Why can't I wake up with you szintén sláger lett.
1993 és 1995 között szinte minden a Take That szólt. Világsztárok lettek, hatalmas rajongótáboruk volt Európa szerte, Ázsián keresztül, az egész világon mindenhol. 1993-ban megjelent második albumuk Everything Changes címmel, melyről az első kislemez, a Pray azonnal Number One lett. Ezt követte a trónon a Luluval közös szám, a Relight my fire, majd az egyik legnagyobb slágerük a Babe, és az album címadó dala is. Az 5. kislemezük újra egy ballada volt, a Love ain't here anymore. Ekkor már az USA-ban is sztárok voltak, és a fiúk kezdtek megváltozni (vagy megőrülni).
Relight my fire - még mindig azon csodálkozom, Mark hogy vehetett fel ilyen haspólót???
Babe -Az első klip, amelyet láttam a Take That-től
Szóval 1995. Ekkor jelent meg a banda harmadik nagylemeze Nobody Else címmel, amelyről az első klip a Sure-hoz készült. Nem tagadom, kissé meglepődtem a tagok kinézetén, mikor láttam a klipforgatásról készült képeket. Azok a fura ruhák, Howard raszta tincsei, Mark orrpiercingje (bár lehet az már korábban megvolt) és hát Robbie...bár ő később csak még durvább lett... A nagy dobás azonban csak ezután következett, ugyanis az album második kislemeze, a Back for good minden idők legsikeresebb Take That dala lett azzal, hogy 31 országban lett Number One!

Bővebben: http://www.take-that.co.uk/ns/pressconf.php
Never Forget - de tényleg :)
Remélem másoknak is legalább ennyi emlék eszébe jutott a Take That-ről, mint nekem :). Kicsit sokat "linkeskedtem", de muszály volt :). Zeneileg számomra a Take That adta a legtöbbet, nagyon jó volt hallgatni a dalaikat, miközben írtam a bejegyzést! Még valami, amit sosem felejtek el velük kapcsolatban: Jason ül egy fotelben, szétdobott lábakkal, egy lakk forró naciban, úristen az nagyon bizarr volt esküszöm!!!
A végére pedig álljon itt a csapat névjegye:
Take That (1991-1996)
Gary Barlow 1971. január 20
1992-ben 21 éves volt, 1996-ban 25, most 38.
Howard Donal 1968.április 28
1992-ben 24 éves volt, 1996-ban 28, most 41.
Jason Orange 1970. július 10
1992-ben 22 éves volt, 1996-ban 26, most 39.
Mark Owen 1972. január 27
1992-ben 20 éves volt, 1996-ban 24, most 37.
Robbie Williams 1974. február 13
1992-ben 18 éves volt, 1996-ban 22, most 35.
További információ a bandáról, sok-sok régi képpel: